Vienybės siekimas

Vienybė yra laisvų žmonių sąvoka.
Vergai ir priklausomi žmonės vienytis negali, nes jie bijo.
Vienytis gali tik laisvi žmonės. (Virmantas Galdikas, (C) 2010)
Todėl visi vergai ir priklausomi nuo kitų žmonės, pirmiausia turi išsilaisvinti patys ir tik po to vienytis.
Vergai, „aplinkybių vergai” vienytis bijo, nes bijo prarasti stabilumą.
„Aplinkybių vergai” – žmonės, kurie savanoriškai atsisako savo laisvės dėl beverčių visuomeninių ar vien tik asmeninių tikslų ir interesų.
Aplinkybių vergijos formos: Socialinė, politinė, teisinė, ekonominė, kultūrinė, dvasinė, idėjinė.

Kodėl reikia vienytis? Dėl kokio tikslo vienytis?
Žmonės negali būti amžinai vieningi, tai nenatūralu.

Nepriklausomybė v.s. vienybė !?

Citatos:
Vikipedija (http://lt.wikipedia.org/wiki/Vergovė):
Vergovė gali reikšti vieną ar daugiau susijusių būsenų, kai asmuo valdomas prieš jo valią, panaudojant smurtą ar kitą prievartos būdą. Specifinė rūšis – turtinė vergovė reiškia žmogaus teisišką priklausymą kitam žmogui, tai yra draudžiama daugumoje dabartinių valstybių. Dažniausiai žmonės vadinami vergais dėl sąlygų, kuriomis jie laikomi, bet ne dėl teisinio statuso.

1926 m. Vergovės Konvencija vergovę apibūdina taip: „asmens padėtis arba būsena, kai jo atžvilgiu taikomos visos ar dalinės nuosavybės teisės“. Dėl to vergu galime laikyti asmenį, kuris negali palikti savininko, šeimininko, prižiūrėtojo arba darbdavio be specialaus leidimo ir kuris būtų sugrąžintas jei jam pavyktų pabėgti. Vergai gali būti valdomi „teisiškai“ arba kontroliuojami neformaliai.

Perkeltine prasme, vergove kartais laikomas tam tikras suvaržymas – vedybos ir kiti šeimyniniai ryšiai, privalomoji karo tarnyba, skola.”

Wikiquote (http://lt.wikiquote.org/wiki/Laisvė):
Kai vyriausybė bijo žmonių, tai – laisvė. Kai žmonės bijo vyriausybės, tai – tironija. – Tomas Džefersonas.
Kas gyvena baimėje, niekad nebus laisvas. – Horacijus.
Kas siekia laisvės ir savo žmogiškojo potencialo realizacijos, visada bodėsis ir vienu, ir kitu – tiek valdymu, tiek paklusimu. – L. Donskis.
Kiekviena visuomenė, kuri atsisako laisvės vardan trupučio saugumo, nenusipelnė nei vieno ir praras abu. – B. Franklinas.
Laisvas žmogus yra tas, kuris išvadavo save iš savo vidinių idealų. – Anonimas.
Laisvė – tai būti tikruoju savo gyvenimo šeimininku. – Aristotelis.
Nieks tau negali duoti laisvės. Nieks tau negali duoti lygybės, ar teisingumo, ar dar kažko. Jei esi žmogus, turi pats tai pasiimti. – Malcolm X.
Žmogus, paragavęs laisvės, niekad nebebus vergu. – Walt Disney.

Mano tekstas:
Laisviems žmonėms specialių lygybės teisių kurti nereikia, nes jie patys nepažeidinėja ir kitiems neleidžia pažeidinėti kitų laisvų žmonių interesų ir teisių.
Specialios teisės reikalingos tik „teisinės vergovės” sąlygomis, kai yra lygūs ir dar lygesni. Citata iš http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=lt&catId=418 (ES internetinio portalo):
„Moterų ir vyrų lygybė yra pagrindinė teisė, bendra ES vertybė ir būtina sąlyga ES ekonomikos augimo, užimtumo ir socialinės sanglaudos tikslams pasiekti. Nors nelygybė vis dar egzistuoja, pastaraisiais”.
Man kyla klausimas – kokią visuomenę mes čia kuriame – teisinę vergiją ar laisvų ir kūrybingų žmonių išsvajotą gyvenamąją ir darbo aplinką?

One thought on “Vienybės siekimas

  1. Robertas Preiksha

    Asmenybes vystosi vienatveje – Vidutinybes Bandoje !
    Tai viena is nenugincyjamu gyvenimo tiesu !
    Manau jeigu nori sukurti gyvenime kazka orginalaus su isliekamaja verte (menas, mokslas, technologijos) tai vienytis nelabai patartina ! Aisku gyvenimo ir visuomenes, gamtos vertybes turi islikti vienu is prioritetu net ir kuriant kosminius laivus !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *