Kokios valstybÄ—s norime?
Aš savęs klausiu ar noriu:
1) Idealios valdžios valstybės,
2) PilietinÄ—s visuomenÄ—s valstybÄ—s,
3) AbsoliuÄiai abejingų žmonių valstybÄ—s, kurioje pilieÄiai gyvena pagal „džiunglių įstatymus“ – kiekvienas už save.
O jūs, kurios koncepcijos šalininkus remsite per rinkimus?
AÅ¡ remsiu pilietinÄ™ visuomenÄ™ norinÄius sukurti atstovus. Mano galva, tai yra vienintelis kelias, kuris atitinka darnios plÄ—tros sÄ…vokÄ…. Tik pilietinÄ—je visuomenÄ—je galima suderinti kiekvieno pilieÄio asmeninius gebÄ—jimus, žinias ir norus su visuomenÄ—s bendrais interesais.
Kodėl tai neįmanoma idealios valdžios valstybėje?
Tai yra labai elementari priežastis – visų valdžių, kad ir kokia tobula ji bebÅ«tų, ribotumas.
Valdžios atstovų skaiÄius, lyginant su visos visuomenÄ—s skaiÄiumi yra labai nedidelis, net jei sudaro 20 ir daugiau procentų, kaip tai yra Lietuvoje, nuo bendros populiacijos skaiÄiaus.
Asmeninės kiekvieno valdžios atstovo žinios ir gebėjimai taip pat yra riboti, lyginant su bendru visuomenės potencialu.
O svarbiausia yra tai, kad jokia valdžia, įgydama jiems deleguotas ar kitokia forma įgytas ar pasiimtas teises ir pareigas, negali ir neturi jokios galimybÄ—s perimti visuomenÄ—s narių iniciatyvos ir motyvacijos. Tai yra valdžios atstovai darys darbÄ…, nuo kurio priklauso visos visuomenÄ—s likimas, tik savo paÄių asmeninÄ—s motyvacijos ir iniciatyvos ribose. Visi tie, kurie rinko ar palaikÄ— kandidatus į valdžiÄ… bus daugiau ar mažiau nusivylÄ™, nes valdžios atstovai ir norÄ—dami nesugebÄ—s patenkinti net ir mažos dalies juos iÅ¡rinkusių žmonių lÅ«kesÄių dÄ—l fizinių žmogaus organizmo ypatybių. Tada kils visuomenÄ—s narių nepasitenkinimo banga ir vÄ—l bus ieÅ¡koma naujos idealios valdžios atstovų. O jų nÄ—ra ir negali bÅ«ti. Taip žmonÄ—s ir klaidžios savo paÄių paklydimuose, aiÅ¡kindami, kad tie, kurie jų nesupranta arba nepritaria jų nuomonei yra kvaili ir neiÅ¡manÄ—liai.
O kaip yra iš tikrųjų spręskite jūs patys.