Tikslai

Žmonės nori būti turtingi.

Yra tik trys būdai praturtėti: užsidirbti, pavogti ir gauti.

Užsidirbti – gauti ką nors mainais į prekę ar paslaugą.

Pavogti – visi neteisėto pasisavinimo būdai, įskaitant sukčiavimus, apgavystes ir vagystes.

Gauti – gauti dovanų, palikimą, premiją, t.y. gauti pagal kitų asmenų išreikštą valią.

Noras gyventi turtingai yra geras ir pats savaime nėra smerktinas. Smerktina tik tai, kas yra neteisėta arba neteisinga. O neteisinga yra pavogti.  Noras gauti yra neteisingas tiek, kiek jis naikina žmogaus norą sąžiningai užsidirbti. Nes vienintelis teisingas būdas praturtėti yra užsidirbti pačiam. Visi kiti būdai yra netinkamai.

Palikimas yra dovana, kurią žmogui suteikia kitas žmogus savo valia. Todėl svajoti apie kieno nors palikimą ir jo siekti yra neteisinga ir amoralu. Nežiūrint į tai, kad daugelis teisinasi, kad tai tik svajonės, tai jau yra pirmieji žingsniai iškrypimui ir normalių žmogiškųjų santykių paniekinimui.

Mokesčiai valstybės atžvilgiu irgi turėtų būti traktuojami kaip uždarbis, o ne gauti ar pavogti. Lietuvoje susidaro įspūdis, kad valdininkams mokesčiai yra turto gavimo priemonė, o ne uždarbis. Tai parodo ir įrodo, kad nėra siekiama sąžiningai uždirbti, o siekiama bet kokiais būdais gauti tai, kas jiems (valdininkams ir politikams) nepriklauso. Tai iškreipia bendrą visuomenės sąžiningos veiklos ir uždarbio sistemą, padaro ją nesąžininga ir neteisėta valstybės piliečių atžvilgiu.

Tačiau valstybė yra susikūrusi teisinę struktūrą ir įstatyminę bazę, kuri, pažeisdama žmonių teises ir jų interesus, verčia juos vergais ir nusikaltėliais, ginančiais savo teisėtus lūkesčius ir interesus.

Tačiau noras gauti yra būdingas daugeliui žmonių, todėl ši ydinga sistema klesti ir jos negalima lengvai išnaikinti. Žmonės atsiduria užburtame rate – iš vienos pusės – jie nori teisingumo ir teisybės, – iš kitos pusės – jie nori gauti: atlyginimą, apdovanojimų, …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *