Lietuvos politika – Brauno judėjimas?!

Sveiki, praėjo rinkimai, bet aš niekaip negalėjau surasti tinkamo palyginimo tiems politiniams procesams, kurie vyksta Lietuvoje. Kai tik pažvelgi aplinkui, tai tik ir norisi pasakyti „ir vėl tas pats – chaosas, pažadai, beprasmybė, jokio aiškaus tikslo…”

Kiekvienas judėjimas, kuris nori daryti įtaką turi būti kryptingas ir galingas. Paimkim pavyzdį – vėją. Kai vėjas pučia jis gena debesis, priverčia burlaivius skrosti vandenį, suka vėjo malūno sparnus, nupučia dulkes nuo kelio. Kai vėjas stiprus, tai jis griauna viską savo kelyje – neatsilaiko joks pavienis daiktas.

O kai vėjas nurimsta, kas vyksta tada? Įsivaizduokite, kad rinkimai yra sunkvežimis, kuris pralėkė dideliu greičiu sausu žvyrkeliu ir sukėlė daug dulkių. Dulkių debesis plečiasi, auga, tos mažos dulkių dalelės nusėda ant pakelės medžių lapų, žolės ir tik nedaugelis sugrįžta ant to paties kelio. Tos dulkelės ramiai sau guli ir laukia galimybės sugrįžti į ten iš kur jos yra kilusios. Jas sugrąžinti gali tik kitas galingas gamtinis judėjimas, lietus. Lietus nuplauna ir išvalo dulkėtų medžių lapus. Ir gamtos procesai tęsiasi.

Tačiau liko neatsakytas klausimas – kas bus toliau? Rinkimus mes jau matėm. Pažadų girdėjom, bet niekas nepasikeitė. Atsiprašau, pasikeitė. Atsiminkime „Sąjūdį”, judėjimą, kuris sugriovė Sovietinių Socialistinių Respublikų Sąjungą. Tuo metu buvo vienintelis judėjimas ir tik viena partija. Per šiuos rinkimus turėjome beveik pusantro tūkstančio partijų. Kiekvienas atskiras kandidatas, tai yra atskira nuomonė, atskiras tikslas, atskiras judėjimas, atskira veikla, vadinasi šiai dienai, Lietuvoje mes turime politines dulkes, o ne politinius judėjimus ir partijas.

Tai kaip dar galima pavadinti Lietuvos politinę būklę, jei ne Brauno judėjimu. Man patiko ši citata, rasta internete apie Brauno judėjimą:

…Ši istorija prasidėjo 1827 metais. Gerbiamas Britų muziejaus, botanikos skyriaus vadovas misteris Robertas Braunas pakėlė akis nuo mikroskopo okuliaro ir lyg su apmaudu, su pasitenkinimu konstatavo: „Ir vėl tas pats!” Ryškiai apšviestame prietaiso regėjimo lauke pirmyn ir atgal zujo tamsūs taškeliai. Stambesni judėjo lėčiau, neskubėdami keitė kryptį. Smulkesni šokinėjo netvarkingai, atsitiktinai, blaškydamiesi į šalis. ” (šaltinis http://www.mokslai.lt/referatai/nama%D1%96_darbas/14197.html)

Sutikite, kad tai yra tikrasis šios dienos Lietuvos politikos vaizdas, o Lietuvos politikai – tik politikos dulkės Lietuvos gyvenime.

[paskelbta ve.lt 2011-03-02 d. http://www.ve.lt/blog/2011/lietuvos-politika-brauno-judejimas/ ]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *